Jeśli ktoś nie jest fanem zwykłej wody mineralnej, ale jednocześnie nie chce pić słodzonych soków, może sięgnąć po ciekawą alternatywę- wodę z młodego kokosa. Nie tylko nawodni ona nasz organizm, ale też dostarczy mu cennych składników. Jakich? Sprawdźmy.

Woda kokosowa- skład

Co takiego ma w sobie woda marki Coconaut? Dużo dobrego! A to dlatego, że powstaje ona z młodych kokosów, które na tym etapie dojrzewania zbierają najbardziej cenną i bogatą w minerały wodę. Dlatego też, zanim owoc w pełni dojrzeje, pozyskuje się z niego drogocenny płyn, który następnie podlega oczyszczaniu i filtracji. Nowoczesne technologie, jakie są wykorzystywane w tych procesach, pozwalają na to, by gotowy produkt, zawierał w sobie wspomniane prozdrowotne składniki. 

Na 500 ml napoju, 99,9% to woda z młodych kokosów plus przeciwutleniacz, jakim jest kwas L-askorbinowy, czyli witamina C. Sama woda kokosowa jest bogata w magnez, potas, fosfor, wapń, witaminy: B2, B3, B5, B6 oraz kwas omega-6 i antyoksydanty. To właśnie obecność tych elektrolitów sprawia, że Coconaut może nawadniać nasz organizm bardziej niż zwykła woda.

Zalety picia wody kokosowej

Wspomniane wcześniej drogocenne składniki, które znajdziemy w wodzie z młodych kokosów, niosą ze sobą sporo korzyści. Są to m.in.:

-orzeźwiający, kokosowy smak– idealny dla osób, które nie lubią bezsmakowej wody mineralnej,

-brak konserwantów i złych cukrów– Coconauta mogą pić wszyscy, także wegetarianie, weganie czy osoby na diecie bezglutenowej,

-naturalny izotonik– dzięki dużej zawartości elektrolitów, wodę kokosową z powodzeniem może pić każdy, kto uprawia jakiś sport czy jest po dużym wysiłku fizycznym albo imprezie ze sporą ilością alkoholu,

-pozytywny wpływ na organizm i ciało– regularne picie tego napoju dobrze wpływa na nasz układ odpornościowy, serce i skórę. Ponadto podkręci metabolizm i wpłynie na redukcję stresu.

Dla tych z konsumentów, którzy może nie do końca są przekonani co do kokosowego posmaku, ale chcą w pełni korzystać z prozdrowotnych właściwości Coconauta, producent ma w swojej ofercie dodatkowe opcje. Są to wody kokosowe z dodatkiem soku arbuzowego lub ananasowego. Ponadto napój jest dostępny w wersji niegazowanej i gazowanej. Jakikolwiek z nich wybierzemy, pijmy na zdrowie!